Rayo proti Betisu do prve točke po dveh mesecih

La liga 31. Mar 201915:54 > 15:55
Dennis Doyle/Getty Images

Nogometaši Rayo Vallecana so na tekmi 29. kroga La Lige remizirali z Real Betisom (1:1).

Tekma je bila za domačo ekipo, ki je pred tem doživela sedem zaporednih porazov, izjemnega pomena. Rayo bo v zaključku prvenstva v boju za obstanek potreboval vsako točko. Današnja je sploh prva po 28. januarju, ko je Rayo premagal Deportivo Alaves.

Prav ta serija je bila razlog, da je Rayo Vallecano dobil novega trenerja. Na klop se je po treh letih vrnil legendarni Paco Jemez.

Gostitelji so tekmo odlično začeli, premoč pa vnovčili v 34. minuti, ko je svoj 13. ligaški zadetek v tej sezoni dosegel Raul de TomasZeleno-beli so skozi večji del srečanja močno trpeli, na koncu pa prišli do točke. V 81. minuti je za izenačenje poskrbel Cristian Tello.

Rayo si je nato do konca priigral še nekaj priložnosti, a ostal brez zmage. Gostitelji so v končnici ostali še z igralcem manj, saj je zaradi nešportnega obnašanja in prerekanja s sodnikom rdeči karton prejel Franco Di Santo.

Rayo je zdaj s 24 točkami na 19. mestu La Lige, Betis iz Seville pa s 40 točkami drži deveto mesto.

Poglejte preostale rezultate 29. kroga in lestvico La Lige.