Brez trofej, a Realu vseeno 1,6 milijarde od Adidasa

La liga 20. Apr 201911:54 > 11:55
Dennis Doyle/Getty Images

Real Madrid in Adidas sta dosegla dogovor o podpisu pogodbe, vredne 1,6 milijarde evrov, s katero bo nemški proizvajalec "kraljevi klub" opremljal še naslednjih 12 let.

Kakor poroča španska Marca, bo sodelovanje uradno obelodanjeno po koncu sezone. Trenutna pogodba med obema stranema bi potekla konec naslednje sezone, z novo pa bo Real postal najbolj plačana adidasova ekipa. Kraljevemu klubu bo za nošenje znamke pripadlo 120 milijonov evrov na sezono.

Dogovor vključuje še to, da bo Real prejemal 20 odstotkov od prodaje dresov, poleg tega bo klub s stadiona Santiago Bernabeu dobil opremo v vrednosti 9 milijonov evrov. Adidas bo na prenovljenem objektu dobil svojo lastno trgovino.

S tem, kot poročajo španski mediji, Adidas odgovarja konkurenci (Nike), ki je z Liverpoolom pred kratkim podpisala pogodbo v vrednosti tričetrt milijarde funtov.