Slavje na Vallecasu – Rayo premagal veliki Real

La liga 28. Apr 201922:40 > 22:42
Dennis Doyle/Getty Images

Rayo Vallecano je premagla Real Madrid. V zadnjem srečanju 35. kroga la lige so domači zmagali 1:0 in s tremi točkami prišli na predzadnje mesto lestvice, tako da za Girono, ki je prvi izven rdeče cone, zaostaja za šest točk.

Nogometaši iz predmestja Madrida so si zmago zagotovili s strelom z bele točke. V 22. minuti je domača ekipa zahtevala, da sodnik preveri sporno situacijo v kazenskem prostoru, delivec pravice jim je željo uslišal in zahteval ogled videoposnetka, potem pa pokazal najstrožjo kazen.

Izkazalo se je namreč, da je Jesus Vallejo Javija Guerra povlekel za dres. V tekoči sezoni je to sedmi dosojena enajstmetrovka proti Realu, kar je največ od sezone 2005/2006.

Kot se je kasneje izkazalo, je za zmago zadel Adri Embarba. Sodnik je VAR uporabil tudi v 73. minuti, a tedja ni pokazal na belo piko za enajstmetrovko Reala. Po 17 zaporednih porazih proti Realu v ligi je Rayo končno dosegel zmago.