Če ne bo Pogbaja, bo Real pripeljal Van de Beeka

La liga 3. Maj 20199:01 > 9:10
Laurence Griffiths/Getty Images

Španski mediji poročajo, da so se vodilni možje madridskega Reala zagledali v Donnyja Van de Beeka, ki v tej sezoni navdušuje v dresu Ajaxa.

Mladeniči amsterdamske ekipe so po zmagi proti Tottenhamu na prvi tekmi polfinala lige prvakov že zelo blizu senziacionalni uvrstitvi v finale, ki pa bo terjala pravo razprodajo ekipe. Barcelona si je že zagotovila Frenkieja de Jonga, ki mu bo zagotovo sledil še Matthijs de Ligt, v “nevarnosti” pa so tudi preostali zvezdniki nekdanjih evropskih prvakov.

Zadnji se je na seznamu želja evropskih velikanov znašel Donny Van de Beek, ki naj bi ga spremljali pri Realu. Prva želja kraljevega kluba je sicer še vedno Paul Pogba, ki pa bo iz klubske blagajne odnesel precej več denarja kot Van de Beek. Zadnjo besedo bo vsekakor imel trener Madridčanov Zinedine Zidane, ki naj bi si močno želel Pogbaja. Slednji se je po poročanju otoških medijev že poslovil od svojih soigralcev pri rdečih vragih.

Van de Beek je pri 21-letih kljub mladosti že zelo izdelan vezist, ki je v letošnji ligi prvakov dosegel tudi dva pomembna zadetka. Najprej se je izkazal v Torinu, nato pa še v polfinalu v Londonu. Ajax naj bi za Van de Beeka pričakoval vsaj 60 milijonov evrov.