Tudi Juanfran zapušča Atletico

La liga 14. Maj 201916:38 > 16:43
Denis Doyle, Getty Images

Dolgoletni branilec Atletica Madrida Juanfra po koncu sezone zapušča klub, kariero bo nadaljeval na drugem delovnem mestu.

Španski mediji poročajo, da se je 34-letni desni bočni branilec Juanfran odločil zavrniti podaljšanje pogodbe, ki mu jo je Atletico ponudil še za eno leto. Odločitev je sporočil vodstvu, po sezoni pa bo iskal nov klub kot prost igralec.

Juanfran je h Colchonerosom prišel leta 2011 is Osasune, od tedaj pa bil pomemben člen za vse uspehe Atletica, vključno z osvojitvijo La lige, Kraljevega pokala, Lige Evropa, Evropskega superpokala, …

Njegov odhod je samo eden v nizu branilcev iz Wande Metropolitano.

Lucas Hernandez je že prej oznanil svoj prestop k Bayernu za 80 milijonov evrov, Diego Godin bo kot prost igralec prestopil k Interju, velika verjetnost pa je še, da klub zapustil Filipe Luis.

Pričakuje se rekonstrukcija zadnje vrste Atletica v naslednjem prestopnem roku.