Preminil je Jose Antonio Reyes

La liga 1. Jun 201913:39 > 13:42
Ben Radford/Getty Images

Bivši nogometaš Arsenala, Seville in španske reprezentance Jose Antonio Reyes je v soboto preminil v prometni nesreči, so potrdili pri nogometnemu klubu Sevilla. Reyes je štel 35 let.

Ne bi mogli potrditi slabših novic. Priljubljeni zvezdnik Seville Jose Antonio Reyes je preminil v prometni nesreči. Počivaj v miru,” so pri Sevilli objavili na Twitterju.

Reyes je izgubil življenje v nesreči v rodni Utreri. Vozilo se je peljalo po avtocesti, ki povezuje Utrero in Sevillo. Utrera je proglasila dvodnevno žalovanje zaradi izgube Reyesa.

Španec je leta 2000 postal najmlajši nogometaš v zgodovini kluba, ki je debitiral za Sevillo, nato pa je v zelo bogati karieri branil barve Arsenala, Real Madrida, Atletica Madrida, Benfice, Espanyola, Cordobe, od januarja 2019 pa je bil član Extramadure, kluba, ki tekmuje v Segundi.

Z Arsenalom je bil angleški prvak in član nepozabljive generacije “Nepremagljivih”. V dresih Atletica in Sevilje je 5x osvojil Ligo Evropa, z Atleticom je zaigral tudi v finalu Lige prvakov.

Za špansko reprezentanco je odigral 21 tekem in dosegel štiri gole.