Lopetegui ima (kot kaže) novega delodajalca

La liga 3. Jun 201918:42 > 18:44
David Ramos/Getty Images

Španski nogometni klub Sevilla bo v nedeljo predstavil novega trenerja. To naj bi postal nekdanji selektor španske reprezentance Julen Lopetegui

Španski mediji poročajo, da naj bi Julen Lopetegui na klopi Seville zamenjal (zdaj že bivšega) trenerja Joaquína Caparrósa in da se čaka zgolj in samo še uradna potrditev.

Lopetegui je brez službe od oktobra dalje, ko je prekinil pogodbo z madridskim Realom po debaklu na El Clásicu proti Barceloni, ko so bili Katalonci boljši s kar 5:1. Takrat je bil kraljevi klub v La Ligi po 10. krogih na devetem mestu.

Madridčani so Lopeteguija (takrat selektorja Španije) naznanili kot novega trenerja tik pred pričetkom minulega Svetovnega prvenstva v Rusiji. Ker se je to zgodilo brez vednosti Španske nogometnezveze so ga kot selektorja odpustili še pred začetkom Svetovnega prvenstva.

Pred prihodom k Realu je Lopetegui vodil Porto, Rayo Vallecano ter mlade selekcije Španije.