Ajax krepi svoje vrste za naslednjo sezono

La liga 24. Jun 201912:11 > 20:27
Dean Mouhtaropoulos/Getty Images

Nizozemski reprezentant Quincy Promes je iz Seville prestopil v Ajax, so potrdili pri nizozemskih prvakih.

Do pred kratkim član Seville je podpisal pogodbo za pet let. Ajax pa je za napadalca odštel 15,7 milijona evrov, kar je tretja najvišja odškodnina kluba iz Amsterdama, ki jo je namenil za nakup.

Na prvem mestu po višini odškodnine je še vedno Dušan Tadić za katerega je Ajax v začetku leta 2018 angleškemu Southamptonu odštel 17,1 milijona evrov. Drugo mesto pa zaseda višina odškodnine iz leta 2008, ko je iz Heerenveena za 16,2 milijona evrov, k Ajaxu prišel Miralem Sulejmani

Quincy Promes je v lanski sezoni igral za Sevillo, kjer je v prvenstvu dosegel 3 zadetke ter zabeležil 9 asistenc. Pred odhodom v Španijo se je preizkusil tudi v Rusiji pri Spartaku iz Moskve.

Za Nizozemsko izbrano vrsto je doslej zbral 37 tekem in dosegel 7 zadetkov.

27-letni ofenzivni nogometaš je sicer za Ajax že igral v mladinskih selekcijah od leta 2002 do 2008. Prve korake v članskem nogometu pa je pričel delati, ko je igral še za en nizozemski klub – Twente.

Heerenveen