Bartomeu: Ni primera Neymar, Dembele je boljši

La liga 5. Jul 201920:24 > 20:35
David Ramos/Getty Images

Predsednik Barcelone, Josep Maria Bartomeu je govoril o prestopnem roku, Neymarju, Griezmannu in de Ligtu ter o tem koliko ima Leo Messi vpliva na kadrovanje pri klubu iz stadiona Camp Nou.

“Vemo, da Neymar želi oditi iz PSGja. In vemo, da ga PSG ne pusti oditi. In to je to. Ni primera Neymar. Tako ali tako mislim, da je Dembele boljši od njega. Je še mlad in še lahko napreduje. Je prihodnost kluba. Ostal bo”, je dejal Bartomeu.

Griezmannu je dejal: “Smo v pogovorih z Atleticom. Imamo željo, da ga pripeljemo v klub. Včeraj smo imeli sestanek s predstavnikom Atletica. Več pa ne smem povedati dokler ne dosežemo dogovora. Nič ni zagotovoljenega, še vedno ni jasno ali bo prišel v Barcelono.”

Velika želja je Katalonev je Matthijs de Ligt toda zgodbe si zelo nasprotujejo. Po eni strani je bil Nizozemec že dogovorjen z Juventusom, po drugi strani pa je še vedno član Ajaxa.

“Že pred časom sem povedal, da vem kje bo de Ligt nadaljeval kariero. Toda iz spoštovanja do Ajaxa in tistega drugega vpletenega, tega ne bom razkril.”

Na koncu pa je bilo govora tudi o domnevnem kadrovanju Lionela Messija.

“No, da enkrat za vselej končamo s tem mitom. Messi ni nikoli zahteval, da pripeljemo nekega nogometaša. Nikoli se ni vmešaval v poslovno politiko kluba. Njegova želja je zgolj ta, da naredimo moštvo, ki bo sposobno osvajati lovorike. Nič več od tega.”