V Atleticu besni na Barco in Griezmanna: Nespoštovanje!

La liga 6. Jul 20190:08 > 0:19
Getty Images/Laurence Griffiths

Okoli prestopa Antoinea Griezmanna iz Atletica v Barcelono je nastala cela drama. Nekaj, kar se je še pred tedni zdela le rutina, bi se utegnilo spremeniti v pravo malo vojno med prvakom in podprvakom španske lige.

Povod je bila izjava predsednika Barcelone Jordija Bartomeuja, ki je dejal, da so se pogovori klubov o prestopu ofenzivnega francoskega nogometaša šele dobro začeli.

Povezano

“Po izjavi predsednika Barcelone v povezavi z našim igralcem želi Atletico Madrid javnost obvestiti o naslednjem: Letos 14. maja je Antoine Griezmann Miguela Angela Gila, Diega Simeoneja in Andreo Bertija obvestil o svoji odločitvi, da namerava klub po koncu sezone zapustiti. V dneh po tistem sestanku je Atletico spoznal, da sta Barcelona in nogometaš dosegla dogovor že v marcu, po drugi tekmi lige prvakov z Juventusom, o pogojih pa je tekla debata že sredi februarja (…). Ker je odškodnina vmes padla z 200 na 120 milijonov evrov, jo je Barcelona sedaj želela plačati na obroke, kar je naš klub zavrnil, ker sta Barcelona in igralec pokazala nespoštovanje do našega kluba. Zato od njega, njegove sestre, agenta in odvetnika zahtevamo, da se igralec v skladu z veljavno pogodbo v nedeljo pojavi na prvem treningu priprav za novo sezono.(…) Najglobje obsojamo obnašanje obeh strani, zlasti Barce, ki je igralca nagovarjala k prekršitvi veljavne pogodbe s klubom že sredi sezone, ko so še trajale tekme v evropskem tekmovanju, še bolj pa boj za naslov s tem istim klubom,” so Colchoneros med drugim zapisali v sporočilu za javnost.

Barcelona je čakala ta 1. julij, saj je odškodnina na ta datum, kot zgoraj zapisano, padla na 120 milijonov EUR. Glede na to, da so z igralcem dosegli dogovor, je stvar popolnoma jasna. Zavrnitev plačila na obroke je le nagajanje kluba z Madrida.

Glavni cilj po prihodu Frenkieja de Jonga je še njegov reprezentančni kolega Matthijs De Ligt, a se bodo morali za to pogoditi z njegovim agentom Minom Raiolo, ki zahteva 5 milijonov več na leto.