Pomilostitev: Real brez novih okrepitev samo januarja

La liga 20. Dec 201613:14 > 13:18
Denis Doyle/Getty Images

Športno razsodišče (CAS) v Lozani je madridskemu Realu zmanjšalo kazen zaradi podpisovanja pogodb z mladoletnimi nogometaši. Galaktiki bodo imeli tako prepoved nakupovanja novih igralcev le januarja, ne pa v dveh prestopnih rokih, kolikor je velela prvotna kazen.

Barcelona je bila pred časom že kaznovana zaradi neregularnosti pri podpisovanju pogodb z nogometaši mlajšimi od 18-let, na začetku leta 2016 pa je podobna kazen doletela še oba velikana iz Madrida, Atletico in Real.

Kazen je bila sprva “zamrznjena” za čas preiskave pa se je prenesla v leto 2017. Real se je medtem že pritožil na Fifo, vendar s pritožbo ni uspel in se pritožil še na Športno razsodišče (CAS) v Lozani.

CAS je sprejel za galaktike dobro odločitev, vendar pri kraljevem klubu vseeno menijo, da je sodišču v Lozani zmanjkalo hrabrosti.

Odločitev CAS-a kaže na nepravičnost prvotne odločitve Fife, čeprav klub žaluje, ker sodišče v Lozani ni imelo hrabrosti, da kazen popolnoma ukine,” so med drugim zapisali pri Realu.

Zadnje novice iz Lozane bi lahko vplivale tudi na status zapostavljenega Jamesa Rodrigueza, ki naj bi nameraval zapustiti Madrid. Za njegove usluge se zanimata Manchester United in Chelsea, vendar bo Kolumbijec sedaj očitno pri Realu ostal do poletja.