Tebas: Za La ligo je Messi pomembnejši od Ronalda

La liga 27. Avg 20198:53 > 8:56
Denis Doyle, Getty Images Sport

Predsednik La lige Javier Tebas pravi, da bi v elitnem španskem prvenstvu spet rad videl Neymarja ali Cristiana Ronalda, a obenem dodaja, da je za tekmovanje precej pombembnejši Lionel Messi.

Javier Tebas, predsednik La lige verjame, da je za popularnost tekmovanja v Španiji najbolj pomemben člen Lionel Messi in da z njim ne moreta tekmovati niti Cristiano Ronaldo in Neymar, obenem pa dodal, da bi zelo rad spet videl Brazilca v Primeri Division.

Veliko je namigovanj o povratku Neymarja v Barco ali Real iz Madrida, konec prestopnega roka v Španiji pa je le nekaj dni stran.

“Seveda bi rad videl, da se Neymar vrne v Primeru. S svojimi kvalitetami je eden izmed treh najboljših nogometašev na svetu. Bilo bi super, da bi se vrnil, a njegov povratek ne bi bil nekaj, kar definira naše prvenstvo, ali pa ga dela priljubljenega,” je dejal Teba v intervjuju za Marco.

“To, kar definira našo ligo je, da igramo odličen nogomet kar 10 mesec v letu, da se 20 klubov bori na največjem odru in da liga osrečuje milijone navijačev širom sveta. Igralec, kot je Neymar, zagotavlja, da bodo njegovi navijači vsak konec tedna spremljali tekme njegovega moštva, a to ni element, ki bi presodil. Tudi Cristiano Ronaldo ni bil ta element,” je dodal prvi človek La lige.

“Na drugi stani pa je Lionel Messi, ki je najpomembnejši igralec, on je zapuščina naše lige.”