Veliki preobrat Atletica proti Eibarju

La liga 1. Sep 201920:44 > 20:45
Denis Doyle, Getty Images Sport

Atletico Madrid je prišel do tretje zmage v sezoni, potem ko je svoje navijače mučil do zadnjih minut. Oblak in soigralci so proti Eibarju slavili s 3:2.

Ekipa Diega Simeoneja je na Metropolitanu doživela pravi šok, saj so gostje že v 19. minuti vodili z 2:0. Jana Oblaka je v 7. minuti s strelom z glavo ugnal Charles, potem pa je z razdalje zadel še Anaitz Arbilla.

Ateltico je v 27. minuti uspel zmanjašti, potem ko je Diego Costa lepo zaposlil Joaa Felixa, super talentirani Portugalec pa je dosegel svoj prvi gol v La ligi.

Domači so izenačili že v 52. minuti, ko se je med strelce vpisal Vitolo, potem pa se je ustavilo. Gledalci na stadionu Wanda Metropolitano so se povečini najbrž že sprijaznili, da bo njihova ekipa osvojila le točko.

Costi so sodniki zaradi prepovedanega položaja razveljavili kar dva zadetka, a se je trud domačih vse do konca izplačal. Ob začetku sodnikovega sedemminutnega podaljška je v kazenski prostor z nekaj sreče prodrl Thomas Partey in v padcu zadel za tri točke ter vodstvo na lestvici la lige.

Istočasno je do suverene zmage pri Espanyolu (0:3) prišla Granada, še pred tem je bila Valencia doma z 2:0 boljša od Mallorce.