Chicharito v Sevilli

La liga 2. Sep 201912:36 > 12:38
Mike Hewitt/Getty Images

Sevilla je v svoje vrste pripeljala napadalca West Hama Javierja Hernandeza Chicharita in z njim podisala triletno pogodbo.

Podrobnosti tega prestopa niso poznane, je pa znano to, da so za mehiškega nogometaša andaluzijci plačali 9 milijonov funtov.

Chicharito je v petek West Ham obvestil, da želi zapustiti klub in je takoj odpotoval na zdravniške preglede v Španijo. Njegova prihodnost pri West Hamu je postala negotova potem, ko so kladiva za rekorden znesek iz Eintrachta pripeljala francoskega napadalca Sebastiena Hallerja. Dober začetek sezone in dejstvo, da Chicharitu pogodba poteče že čez eno leto, sta prepričala Manuela Pellegrinija, da Mehičana pusti oditi.

“Klub se želi zahvaliti Chicharitu za ves njegov doprinos in mu v nadaljevanju kariere želi vse nabjoljše” se glasi sporočilo angleškega kluba.

Mehičan je barve West Hama branil od leta 2017, v londonski klub pa je prišel iz Bayerja za 16 milijonov funtov. Bil je posoji pri madridskem Realu in Manchester Unitedu, za katerega je igral od leta 2010 do 2015.