Barcelona še sedmič zapored v polfinale pokala

La liga 26. Jan 201723:00 > 23:06
getty images/david ramos

Povratna tekma četrtfinala Kraljevega pokala med Barcelono in Real Sociedado se je prelevila v pravi šov, v katerem so gledalci videli kar 7 golov, napredovanje Barce pa ni bilo ogroženo niti za trenutek.

Blaugrana je že prvo tekmo na San Sebastianu dobila z 1:0, tokrat pa so mrežo nasprotnika zatresli petkrat, a tudi prejeli dva gola.

Začelo se je v 17. minuti, ko je v polno meril vedno boljši Denis Suarez. Lionel Messi je takoj na začetku drugega polčasa z 29 golom v sezoni rezultat povišal, v 63. pa je Juanmi zadel za goste. Že v naslednjem napadu je na 3:1 povišal Luis Suarez, do konca tekme pa sta zadela še Arda Turan in Denis Suarez.

V polfinale so se uvrstili še Atletico, Alaves in Celta. Slednja je presenetljivo izločila Real, Barca, ki je glavni favorit za osvojitev naslova, pa se je v polfinale uvrstila še sedmič zapored.