Oblak prvo ime madridskega derbija brez zadetkov

La liga 28. Sep 201920:55 > 22:50
Getty Images

Madridski mestni derbi med Atleticom in Realom na Wandi Metropolitani v 7. krogu La lige ni ponudil zadetkov, zato pa je Jan Oblak znova dokazal, zakaj spada med najboljše vratarje na planetu.

Madridski mestni derbi ni ponudil veliko zanimivega dogajanja. V prvem polčasu velja omeniti protinapad Atletica in dober strel Joaa Felixa, ki ga je zaustavil Thibaout Courtois, najlepšo priložnost na srečanju pa je imel v 75. minuti Karim Benzema, vendar mu je veselje po strelu z glavo z izjemno obrambo preprečil najboljši posameznik srečanja Jan Oblak.

Kraljevi klub po remiju z Atleticom vodi na lestvici s 15 točkami, colchonerosi in Granada jih imata 14, Barcelona pa 13. V kolikor bo Real Sociedad v nedeljo na kolena spravil Sevillo, lahko prevzame vodstvo na lestvici, saj ima ob odigrani tekmi manj na svojem računu 13 točk.

Za Atletico je bil v prvem polčasu nevaren predvsem Diego Costa pa tudi Felix, medtem ko je na drugi strani Oblaka preizkusil Toni Kroos. Tudi drugi polčas je ponudil zelo previdno igro na obeh straneh. V 72. minuti je Saul Niguez po podaji iz kota z glavo meril prek vrat Reala, tri minute kasneje pa najboljša poteza tekme v režiji Oblaka. Kroos je lepo podal iz leve strani v sredino, kjer je Benzema odlično streljal z glavo, toda Oblak se je izkazal še z bolj fantastično obrambo.

Ker tudi v zaključku nihče ni želel tvegati, se je madridski mestni derbi v 7. krogu La lige končal brez zadetkov in posledično tudi zmagovalca.