Mallorca sodila Espanyolu in trenerju Gallegu

La liga 6. Okt 201914:05 > 14:09
Eric Alonso, Getty images

Nogometaši Mallorce so na prvi nedeljski tekmi 8. kroga La Lige premagali Espanyol z 2:0.

Domačine je v vodstvo popeljal Ante Budimir v 37. minuti, ki ga je z odlično podajo v kazenski prostor z desne strani našel Joan Sastre. Za hrvaškega nogometaša je bil to tretji gol v letošnji sezoni.

Espanyol je imel večjo posest, a si ni uspel pripraviti resne priložnosti za zadetek. V 73. minuti je zmago Mallorce potrdil Salva Sevilla, bivši nogometaš Espanyola. Sevilla je po veliki napaki kapetana Víctorja Sánchez odlično streljal in premagal nasprotnikovega vratarja.

Še enkrat več se je potrdilo dejstvo, da Espanyol težko pride do zmage na Balearih. V 27-ih odigranih srečanjih se je zmage veselil samo 3-krat. Že prej je bilo več ali manj jasno, da bo v primeru poraza trener Espanyola David Gallego ostal brez službe.

Mallorca je po drugi zmagi v tej sezoni na 17. mestu s 7-imi točkami, Espanyol je dve mesti nižje z dvema zbranima točkama manj.