Messi: Razmišljal sem, da bi zapustil Barcelono

La liga 9. Okt 201916:23 > 16:24
David Ramos/Getty Images

Nogometaš Barcelone Leo Messi je dejal, da je leta 2013 razmišljal o odhodu iz kluba. Zdaj pravi, da namerava svojo kariero končati na Camp Nouu.

32-letni Argentinec je v intervjuju za španski medij dejal, da se je v Španiji takrat počutil slabo, ker je bil skupaj z očetom v preiskavi glede utaje davkov.

“Iskreno, takrat sem razmišljal, da bi zapustil Barcelono. Ne zaradi kluba ampak preprosto sem želel oditi iz Španije. Nisem hotel več ostati”, je dejal Messi in dodal: “Imel bi odprta vrata marsikaterega kluba toda iz njihove strani nisem prejel niti ene ponudbe, ker so vedeli, da želim ostati. Toda tista situacija je presegla mojo ljubezen do Barcelone.”

Messi je kot 13-letnik prispel v Barcelonino mladinsko šolo. Za člansko moštvo je debitiral s 16 leti. V letih, ki so sledila je postal najboljši strelec kluba s 604 goli. Po številu nastopov pa je trenutno na drugem mestu. Na prvem je še vedno legendarni Xavi.

Čeprav Messi poudarja, da ni ničesar kar bi želel dodati zdajšnji pogodbi, ki se izteče leta 2021 poudarja, da svojo prihodnost vidi zgolj pri Barceloni.

“Ideja je, da ostanem še veliko let. Vselej sem si želel kariero zaključiti pri Barceloni. Predvsem zaradi tega kar čutim do kluba in svoje družine. Tu v Barceloni smo srečni,” je dejal Messi.