Atletico spet do remija, nov evrogol Pereza

La liga 29. Okt 201920:42 > 20:49
Getty Image/Juan Manuel Serrano Arce

Nogometaši Atletica Madrida so danes doživeli že peti remi v letošnji sezoni, potem, ko so na uvodni tekmi 11. kroga La Lige z 1:1 remizirali z ekipo Alavesa.

Atletico Madrid je danes odprl 11. krog La Lige. Vse skupaj je bilo nekaj novega tudi za Jana Oblaka, saj je prvič v prvenstvu nosil od prve minute kapetanski trak, potem, ko je Koke tekmo začel na klopi.

V prvem polčasu smo nekako spremljali značilno predstavo Atletica, brez prave lepote v igri, so pa bili zato domači morda celo za malenkost boljši. Kljub vsemu sta ekipi na odmor odšli z rezultatom 0:0.

V drugem polčasu pa smo zadetek videli šele v 70. minuti. Najprej menjava, ko je v igro vstopil Koke in se takoj v naslednji akciji že podpisal pod podajo Alvaru Morati, ki se je sam znašel pred vratarjem in brez težav zadel za vodstvo.

In, ko se je že zdelo, da bodo Madridčani slavili z njihovim rezultatom (1:0) je znova udaril v zadnjem obdobju zelo vroči napadalec Alavesa Lucas Perez. V 83. minuti je lepo preigraval po desni strani, prišel do strela in žogo od daleč poslal neubranljivo za hrbet Oblaka. To je bil že drugi evrogol Pereza v samo nekaj dneh, za pomembno točko Alavesa.