Stari dobri Messi poskrbel za petardo proti Valladolidu

La liga 29. Okt 201922:53 > 23:04
Michael Regan/Getty Images

Barcelona je drugo tekmo 11. kroga v La Ligi opravila z odliko. Na svojem stadionu so na krilih razpoloženega Lea Messija prišli do suverene zmage s 5:1 proti Real Valladolidu in znova prevzeli vodstvo na lestvici.

Potem, ko je bila Barcelona med tednom brez prvenstvenih obveznosti (El Classico je bil prestavljen) je danes pred domačimi gledalci zanesljivo s 5:1 ugnala Real Valladolid.

Katalonci so zadeli že v 2. minuti, ko je zmedo v gostujočem kazenskem prostoru izkoristil Clement Lenglet in zadel za 1:0. Vendar gostje so se uspeli vrniti nazaj v tekmo in sicer v 15. minuti, ko je tokrat po zmedi v domačem kazenskem prostoru zadel Olivas Kiko.

No kaj kmalu je bilo šale konec, saj je na sceno stopil Leo Messi. V 29. minuti je prekrasno asistiral za zadetek Arturu Vidalu, potem pa je v 34. minuti še sam mojstrsko izvedel prosti strel in Barca je na odmor odšla s prednostjo 3:1.

V drugem polčasu je gostujoča mrea dolgo mirovala potem pa je Messi v dveh minutah, najprej zadel po podaji Ivana Rakitiča v 75. minuti, malce kasneje pa še podal Luisu Suarezu, ki je tudi postavil končni rezultat 5:1.

Barcelona se je s to zmago znova zavihtela nazaj na vrh lestvice, kjer imajo dve točki prednosti pred Granado in Atletico Madridom.