Barca se je po dveh remijih znesla nad Alavesom

La liga 21. Dec 201917:53 > 17:55
Alex Caparros/Getty Images

Barcelona je v 18. krogu La lige prepričljivo s 4:1 odpravila Alaves, ostala na vrhu prvenstvene razpredelnice in na najboljši način odgovorila na dva zaporedna remija.

Četa Ernesta Valverdeja je pred okoli 63 tisoč gledalci na Camp Nouu prikazala dominantno predstavo, njihova zmaga pa bi lahko bila še izdatnejša.

Za zmago Barcelona s 4:1 so zadeli Antoine Griezmann, Arturo Vidal, Lionel Messi in Luis Suarez, ki je podal pri vseh preostalih treh zadetkih, medtem ko je edini zadetek za Alaves dosegel Pere Pons.

Griezmann je Barcelono popeljal v vodstvo v 14. minuti iz prve prave priložnosti, ko je streljal iz 13 metrov in žogo poslal pod prečko. Domači so še naprej prevladovali, premoč pa vnovič kronali ob koncu polčasa, ko sta se Suraez in Messi poigrala z gostujočo obrambo, med strelce pa se je vpisal Vidal.

Alavesu je nekaj upanja v 56. minuti vlil Pons, ki je s sijajnim zadetkom znižal na 2:1, a so Katalonci že kmalu razrešili vse dvome o zmagovalcu. Najprej je v 69. minuti zadel Messi (še devetič v zadnjih desetih letih je dosegel vsaj 50 zadetkov!), v 75. minuti pa je iz najstrožje kazni odlično predstavo kronal Suarez.

Barcelona je na vrhu lestvice z 39 točkami, tremi več od Reala, ki ga v nedeljo čaka Athletic. Alaves je na 14. mestu z 19 točkami.