Ob Barci in Cityju, tudi Real v boj za (super) talenta

La liga 4. Jan 202017:38 > 17:48
Getty Images

Real Madrid in Barcelona bi se lahko znova znašla v boju izven nogometnega igrišča. Če sta se španska velikana pred leti borila za Neymarja, je tokrat v osrednji vlogi mladi Brazilec Reinier, ki je zanimiv tudi Manchester Cityju.

Ko je Neymar namesto Reala raje izbral Barcelono, je Florentino Perez postal odločen, da se kaj takšnega ne bo več ponovilo. V Madrid je v naslednjih letih uspel zvabiti mladega talenta Vinicusa Juniorja, nato pa tudi njegovega rojaka Rodryga Goesa. Madridska Marca piše, da želi prvi mož galaktikov v prihodnosti dopolniti brazilski trio prihodnosti, tako da v špansko prestolnico zvabi tudi Reinierja, naslednjega super talenta iz dežele petkratnih svetovnih prvakov.

Reinier je pri 17-letih v brazilskem prvenstvu zbral 14 nastopov, šest zadetkov in dve podaji. Najboljše se znajde na položaju ofenzivnega vezista in bi se v teoriji lahko odlično ujel s svojima zgoraj omenjenima rojakoma. Real v boju za njegov podpis znova čaka borba z Barcelono, ki prav tako želi nadarjenega nogometaša, zanj pa se zanima tudi Manchester City. Cena: (najmanj) 30 milijonov evrov.

Da bi Reinier, ki bo 19. januarja dopolnil 18-let, kmalu utegnil zamenjati klubske barve se zaveda tudi njegov zdajšnji trener pri Flamengu Jorge Jesus, ki je dejal, “da se bo prodal v velik evropski klub za veliko milijonov”. Naj se lov na novega braziskega fenomena začne …