Najslabša ekipa v La ligi vzela točki Barceloni

La liga 4. Jan 202022:48 > 22:50
Alex Caparros, Getty Images Sport

Espanyol se je v 19. krogu La lige na mestnem derbiju z Barcelono razšel brez zmagovalca (2:2) in tako pripravil veliko presenečenje.

Espanyol je na zadnji sobotni tekmi 19. kroga La lige do velike točke proti Barceloni prišel v samem zaključku srečaja. Domači so bili na mestnem derbiju v prvem polčasu boljši, niti približno niso delovali kot najslabša ekipa španske La lige in v 23. minuti tudi povedli prek Davida Lopeza.

Barcelono je v drugem polčasu v igro vrnil Luis Suarez. Urugvajec je v 50. minuti po podaji Jordija Albe sprva izenačil, devet minut kasneje pa podal Arturu Vidalu za popolni preobrat in vodstvo z 2:1.

Barca je v 75. minuti ostala z igralcem manj na igrišču, ko je bil po drugem rumenem kartonu v pičlih devetih minutah izključen Frenkie de Jong. Espanyol je ob številčni prednosti zaigral še bolj pogumno, pri čemer več kot očitno vztraja novi trener Abelardo Fernandez, za katerega je bila to prva uradna tekma na klopi novega kluba. Domačim se je vztrajnost izplačala v samem zaključku srečanja, ko je Wu Lei po lepi podaji v prostor iz desne strani zadel natančno v malo mrežico za izenačenja in veliko točko, ki bo njegovi ekipi veliko pomenila v psihološkem smislu pa čeprav ostajajo na dnu prvenstvene razpredelnice.

Barcelona je po četrtem remiju v sezoni s 40 točkami na vrhu lestvice točkovno izenačena z Realom, Espanyol je v 19. krogih zbral vsega 11 točk.