Correa in VAR potopila Barco – sledi madridski finale!

La liga 9. Jan 202021:48 > 21:51
Francois Nel/Getty Images

Na drugi tekmi polfinala španskega superpokala je Atletico Madrid po preobratu s 3:2 premagal Barcelono in se bo v finalu srečal z mestnim tekmecem Realom.

V prvem polčasu nismo videli golov. Colchonerosi so se pričakovano osredotočili na obrambo in pretili iz protinapadov, Katalonci pa so bili tisti, ki so imeli nadzor nad posestjo. Atletico je sicer nekajkrat zapretil, a ostal brez nagrade, med polčasom pa je Diego Simeone povlekel sijajno potezo in namesto Herrere v igro poslal Kokeja. Slednji že v svoji prvi akciji dosegel gol.

Gol je “razburil” najboljšega igralca na svetu Lionela Messija, ki je v 51. minuti po sijajni solo akciji po desni strani zadel za 1:1, v 60. minuti pa poskrbel za popoln preobrat, a je VAR zadetek zaradi igre z roko razveljavil. Barca je že v naslednjem napadu znova zadela, po podaji Albe je z glavo nameril Suarez. Oblak je Urugvajca zaustavil, nemočen pa je bil po strelu Griezmanna, ki se je dokopal do odbitka. Barca je kmalu zatem še enkrat zadela, a je bil gol Piqueja po posredovanju VAR-a razveljavljen zaradi ofsajda.

V 80. minuti je Neto neprevidno štartal v kazenskem prostoru in zakrivil 11-metrovko, ki jo je realiziral Morata, v 86. minuti pa je sledila še napaka Griezmanna, ki je na sredini igrišča izgubil žogo. Atletico je zdrvel v protinapad, slabo je reagiral tudi Pique in darilo je znal izkoristiti Correa, ki je poskrbel za velik preobrat.

Atletico se bo v nedeljskem finalu pomeril z Realom, ki je v prvem polfinalu s 3:1 premagal Valencio.