Otrok Barce o Realu: Nikoli ne reci nikoli

La liga 9. Jan 202018:10 > 20:02
Alex Caparros Getty Images Sport

"Ernesto Valverde mi nikoli ni pojasnil, zakaj nisem dobil več priložnosti," je o razlogih, zakaj je srečo poiskal drugje, dejal Carles Alena, naslednji produkt La Masie, ki v prvi ekipi Barcelone ni dobil prave priložnosti.

Carles Alena se je kot rojeni Katalonec (odraščal je v mestu Matara) celotne nogometne abecede naučil v La Masii, tudi prve minute v članskem nogometu pa izkusil v dresu Barcelone. A prave priložnosti v vrstah španskih prvakov ni dobil, zato se je v lovu na (pre)potrebne minute pri 22-letih odločil za odhod v Real Betis, kjer nastopa kot posojeni igralec Barce.

Ernesto Valverde mi nikoli ni pojasnil, zakaj nisem dobil več priložnosti,” je za Cadeba Ser Alena razkril Alena, ki je v polovici sezone zbral samo šest nastopov, pogosto pa se ni znašel niti na klopi za rezervne igralce. Vseeno se nadeja, da se bo nekega dne skozi velika vrata vrnil na Camp Nou. “Ostali smo v dobrih odnosih. Nadejam se, da se bomo v prihodnje znova videli, to sem mu tudi povedal,” je dodal Alena.

Mladenič bo do konca sezone branil barve kluba iz Andaluzije, ne izključuje pa niti možnosti, da bi v prihodnosti zaigral tudi za madridski Real. “V nogometu je marsikaj mogoče. Celo življenje sem navijač Barcelone, toda nikoli ne reci nikoli,” pravi rojeni Katalonec.