Šov Anteja Budimirja – Mallorca razbila Valencio

La liga 19. Jan 202014:15 > 14:18
Alex Caparros/Getty Images

Nogometaši Mallorce so na prvi nedeljski tekmi 20. kroga La Lige s 4:1 odpihnili Valencio.

Mallorca je povedla že v sedmi minuti, ko je bil natančen branilec Antonio Raillo. V nadaljevanju prvega polčasa pa je na sceno stopil hrvaški napadalec Ante Budimir, ki je zadel v 22. in v 41. minuti. Gostitelji so tako na odmor odšli z visoko prednostjo 3:0.

Valencia je v nadaljevanju v 51. minuti ostala še brez Pareja, ki si je takrat prislužil drugi rumeni karton. Netopirji so nato z igralcem manj delovali še bolj nebogljeno in hitro je postalo jasno, da možnosti za povratek ne bo več.

Zadnji žebelj v krsto Valencie je v 79. minuti zabil Rodriguez, ki mu je sijajno podal Budimir, častni gol za Valencio pa je v 82. minuti dosegel Fefran Torres, ki je postavil končni izid 4:1.

Mallorca je z veliko zmago prekinila niz dveh zaporednih porazov in se povzpela na 17. mesto ter zapustila cono izpada. Valencia je z 31 točkami na sedmem mestu točkovno izenačena z Real Socieadom. Netopirje v naslednjem krogu čaka Barcelona, Mallorca pa odhaja na gostovanje k Real Sociedadu.