Marcelo ogroža rekord Roberta Carlosa

La liga 31. Jan 202010:22 > 10:24
Denis Doyle/Getty Images

Marcelo je vse od leta 2007 zaščitni znak madridskega Reala, za katerega je na pokalni tekmi v Zaragozi odigral svojo jubiljeno 500. tekmo v dresu galaktikov. Od tujcev je več nastopov za kraljevi klub zbral samo njegov rojak Roberto Carlos.

“To je biser, ki ga je želelo pol Evrope,” je Ramon Calderon dejal leta 2007 ob predstavitvi Marcela na Santiago Bernabeuu. Real je Fluminenseju za nogometaša, ki je do tistega trenutka v članskem nogometu zbral samo 30 nastopov, odštel 6,5 milijona evrov. “Nesrečnih” 13 let kasneje je Marcelo ob visoki pokalni zmagi proti Zaragozi vpisal nastop številka 500 za kraljevi klub. Od tujcev ima več nastopov samo njegov rojak in predhodnik na položaju levega bočnega branilca Roberto Carlos – 527. Marcelo in Carlos sta kar dve desetletji in pol stalnica na levi strani Realove obrambe.

Marcelo je z Realom osvojil tudi številne lovorike. Med drugim štiri naslove španskega prvaka, štiri Lige prvakov, dva kraljeva pokala, če omenimo samo najbolj prestižne. V trenutni zasedbi kraljevega kluba ima več nastopov od Marcela zgolj kapetan Sergio Ramos.