Mali Mirandes strah in trepet velikanov

La liga 7. Feb 202012:06 > 12:12
Getty Images

Pokalna tekmovanja so pogosto priložnost za manjše klube, ki v teku na dolge proge težko konkurirajo večjim in bogatejšim. Mirandes je v španskem kraljevem pokalu nanizal že tri prvoligaške skalpe in se uvrstil v polfinale.

Mirandes je še v lanski sezoni igral v tretji španski ligi, v letošnji pa kot drugoligaški klub v kraljevem pokalu izločil Sevillo, Celto in v četrtfinalu še Villarreal. Mirandes je rumeno podmornico “potopil” s 4:2. Med najzaslužnejšimi za pravi mali čudež drugoligaškega malčka med španskimi težkokategorniki je napadalec Matheus Aias, ki je proti Villarrealu zadel za 1:0, pred tem je dvakrat zadel proti Sevillii, enkrat pa se je med strelce vpisal tudi na obračunu proti Celti.

Mirandes bo drugič v zgodovini igral med najboljšimi štirimi v kraljevem pokalu. Prvič se je v polfinale prebil pred osmimi leti, ko je tam zaigral šele kot drugi tretjeligaš v zgodovini.

Vse do danes so se v polfinale redno uvrščali samo klubi iz La lige, letos pa je monotonijo vnovič prekini Mirandes, ki je postal prvi klub v zgodovini španskega nogometa, ki se je v polfinale kraljevega pokala prebil kot drugo in tretjeligaš.

Ob Mirandesu bodo v polfinalu zaigrali še Granada ter Real Sociedad in Athletic Bilbao, ki sta šokirala Real Madrid oziroma Barcelono.