Dembele končal sezono, Barca želi novega igralca

La liga 12. Feb 20208:46 > 8:46
Alex Caparros/Getty Images

Nogometaš Barcelone Ousmane Dembele je uspešno prestal operacijo, ki jo je opravil na Finskem, že zdaj pa je jasno, da bo manjkal vsaj šest mesecev. Zanj je sezona 2019/2020 končana.

Francoz sicer manjka že od novembra, ko je staknil poškodbo desne stegenske mišice, ki jo je nato obnovil na treningu.

Zaradi resnosti poškodbe je Dembele odpotoval na Finsko, kjer je že prestal operacijo. Hitro je postalo uradno, da bo manjkal vsaj šest mesecev.

Operacija je potekala brez zapletov, vse je šlo po načrtih,” je povedal kirurg Lasse Lempainen in dodal: “Gre za težjo poškodbo od tiste iz leta 2017. Kljub temu sem prepričan, da bo čest šest mesecev pripravljen za igro in da bo lahko znova prikazal tiste svoje najboljše igre.

Barca ob tem razpletu dobiva priložnost, da v svoje vrste pripelje novega nogometaša. Španska La Liga namreč dopušča, da klub tudi po izteku prestopnega roka v primeru poškodbe poskrbi za okrepitev. Nogometaš mora sicer že zdaj igrati v španskem klubu.