Ramosova pogodba: Real želi eno leto, Sergio dve

La liga 20. Feb 202010:09 > 10:15
Angel Martinez/Getty Images

Sergiu Ramosu trenutna aktivna pogodba z madridskim Realom poteče leta 2021, za zdaj pa še ni padla končna odločitev o podaljšanju sodelovanja. Španski mediji pišejo, da pogajanja med obema stranema ne bodo lahka.

Madridskemu Realu se več kot očitno ne mudi podaljšati pogodbe Sergiu Ramosu, ki že več kot desetletje predstavlja enega glavnih členov ogrodja ekipe iz španske prestolnice. Florentino Perez in uprava kluba imajo pomisleke o podaljšanju sodelovanja z Ramosom, saj bo leta 2021, ko mu poteče pogodba, star že 35 let. Položaj kluba je v tem pogledu jasen, Madridčani mu ne želijo ponuditi dolgoletne pogodbe, temveč jo podaljševati iz leta v leto.

Real bo svojemu kapetanu Ramosu zagotovo ponudil enoletno pogodbo, a le v primeru, da nadaljuje s prikazovanjem dobrih predstav, kakor to počne v tej sezoni. Ramos bi z enoletnim podaljšanjem v španski prestolnici ostal do leta 2022, ko bo na sporedu tudi SP v nogometu v Katarju. Je pa jasno, da uprava Reala podaljšanja pogodbe z Ramosom nima na dnevnem redu in mu ne predstavlja prioritetnega zadatka.

Pri Realu obstaja pravilo, ki veleva, da igralci starejši od 32 let nikoli ne smejo dobiti podaljašnja pogodbe za več kot dve leti.

Ramos je v Real prišel leta 2005 iz Seville, v tej sezoni pa je na 30 tekmah v vseh tekmovanjih dosegel sedem zadetkov.