Atletico in United v boj za Rakitića

La liga 4. Mar 202010:58 > 11:04
Alex Caparros, Getty Images Sport

Madridski Atletico želi v poletnem prestopnem roku iz Barcelone v svoje vrste pripeljati Ivana Rakitića, poroča Marca. Za hrvaškega vezista se zanima tudi Manchester United.

Hrvaški nogometaš Ivan Rakitić že dlje časa ni v standardni postavi Barcelone, v zadnjem obdobju pa je v medijih večkrat izjavil, da bi rad podaljšal pogodbo s katalonskimi velikani in do konca svoje kariere ostal v moštvu, ki ga trenutno vodi Quique Setien.

Uprava kluba mu ni ponudila podaljšanja pogodbe in povsem možno je, da tega ne bodo storili niti v prihodnosti.

Eden največjih rivalov Barcelone, Atletico iz Madrida, zdaj poskuša izkoristiti položaj hrvaškega nogometaša in ga v svoje vrste pripeljati pod tržno ceno, Barca pa bo primorana poslušati ponudbe, saj se Rakitiću pogodba kmalu izteče. Zanj se zanimajo tudi pri Manchester Unitedu.

Rakitić je v Barcelono prišel leta 2015 iz Seville in od takrat odigral 298 tekem za katalonski klub v vseh tekmovanjih, skupaj z ekipo pa je osvojil štiri naslove v La ligi, štiri kraljeve pokale in eno Ligo prvakov.