Marca: Realove poletne okrepitve povsem razočarale

La liga 10. Mar 202010:24 > 10:26
Getty Images/Gonzalo Arroyo Moreno

Poleg rezultatov, ki v zadnjem obdobju niso na nivoju madridskega Reala, se mediji v Španiji spuščajo tudi v analize nekaterih vprašljivih odločitev Zinedina Zidana.

Španski časnik Marca je v zadnjem obodbju analiziral poletne okrepitve madridskega Reala ter minutažo, ki jo novim igralcem Zinedine Zidane omogoča.

David Ramos, Getty Images

Real je storil veliko, da bi poleti osvežil ekipo, ena največjih okrepitev je bil Ferland Mendy. Francoski nogometaš ni na takšnem nivoju, kot je bil v prejšnji sezoni, a je vseeno dokaj redno zasedal mesto v prvi enajsterici. Zdaj ga je v začetni postavi zamenjal Marcelo.

Francois Nel/Getty Images

Napad Reala je poleti okrepil Luka Jović iz Eintrachta, a Zinedine Zidane srbskemu napadalcu ne daje veliko priložnosti. Francoski strateg v medijih o Joviću govori z izbranimi besedami, jasno pa je, da vedno manj računa nanj. Jovića za El Clasico ni bilo v protokolu, namesto njega je priložnost dobil Mariano Diaz, ki je to izkorisitil in dosegel zadetek.

Angel Martinez/Getty Images

Rodrigo več kot mesec in pol ni zabeležil odigrane minute v dresu Reala, predvsem zaradi Garetha Bala, ki pa je že več kot leto dni v slabi formi in odnosih z upravo kluba ter Zidanom, ki je že prej dejal, da ga ne vidi več v ekipi. Valižan je želel zapustiti Madrid in se odreči astronomski plači, a se je klub vseeno odločil, da ga zadrži v svojih vrstah.

print screen

Eder Militao je v Real prišel iz Porta, a po oceni Marce ni pustil dobrega vtisa v novem moštvu. Militao je odigral devet tekem v La ligi in na igrišču preživel skupno 630 minut.

Getty Images/Juan Manuel Serrano Arce

Federico Valverde ni nova okrepitev, saj je v klubu že od leta 2016. Najprej je nastopal za mlado ekipo, kasneje odšel kot posojen igralec v Deportivo, v tej sezoni pa je prava osvežitev kluba. Valverde je as iz rokava Zidana, kar je že večkrat dokazal, ko je Real potreboval asistence in zadetke. Zidane pravi, da je njegov doprinos za moštvo ogromen.

David Ramos/Getty Images

Zanimivo je, da Marca nikjer ni omenila največjega zvezdnika prestopnega roka Edena Hazarda, ki je od prihoda na Santiago Bernabeu odigral 15 tekem, 10 od tega v La ligi, pet v Ligi prvakov. Zabeležil je en zadetek in pet asistenc.