Vela: Imel sem ponudbo Barce, toda klub me ni pustil

La liga 29. Mar 202023:19 > 23:20
Getty Images/Leopoldo Smith

Mehiški napadalec Carlos Vela je razkril, da je imel na mizi ponudbo Barcelone, vendar mu njegov klub iz Los Angelesa ni prižgal zelene luči za odhod v Katalonijo.

Katalonci so po številnih poškodbah dobili posebno dovoljenje s strani La lige za dodaten nakup. Barcelona je nastalo vrzel poskušala zapolniti tudi s Carlosom Velo, ki so mu ponudili štirimesečno pogodbo.

Takrat sem jo želel sprejeti, ker je bila to zelo dobra priložnost. Nisem govoril: ‘Želim dvelotno pogodbo in ne pristanem, če tega ne dobim.’ Rekli so štiri mesece in odšel bi za štiri, toda Los Angeles mi ni dal dovoljenja, da odidem, čeprav je to razumljivo. Konec koncev oni gledajo, kar je najbolje za klub. Poskušal sem, ni uspelo, toda nič strašnega, ker sem več kot srečen tukaj – za mene kot Mehičana se je bilo lahko prilagoditi,” je pojasnil 31-letni napadalec.

Odkar je leta 2018 prišel v Ligo MLS, je Mehičan dosegel 52 zadetkov na 64 tekmah, pred tem pa je šest let navduševal navijače Reala iz Sociedada.