Zmanjšanje plač v Realu je neizbežno

La liga 31. Mar 202013:19 > 13:25
Florentino Perez, predsednik Reala, je eden glavnih kritikov posla La Lige s podjetjem CVC. FOTO: Eric Alonso/Getty Images

Predsednik Reala Florentino Perez je ugotovil, da se bo potrebno dogovoriti s košarkaši in nogometaši za zmanjšanje plač.

Po Barceloni, so tudi v taboru Reala ugotovili, da je zmanšanje plač neizbežno. Dolgo časa so sicer bili v taboru belega baleta mnenja, da to ne bo potrebno. Perez je imel razgovor s Sergiem Ramosom, a se predsednik in kapetan nogometne ekipe še nista dotaknila teme o zmanjšanju plač.

Španski mediji sicer poročajo, da je Real v veliko boljšem finančnem stanju kot Barca, a ne glede na to, bo plače, kot vse kaže, potrebno zmanjšati.

V klubu je vse skupaj zaposleno okoli 800 ljudi. Najprej se bodo plače zmanjšale nogometašem in košarkašem, nato bo sledilo klubsko osebje.