Real gradi super ekipo prihodnosti

La liga 3. Apr 202013:06 > 13:09
Getty Images

Madridski Real je v zadnjem destletju osvojil 18 lovorik, od tega je štirikrat slavil v Ligi prvakov, po dvakrat pa v španskem prvenstvu in pokalu.

Povezano

Kraljevi klub bo v naslednjem desetletju težko presegel ali ponovil bero uspehov, toda številni nogometni strokovnjaki so prepričani, da je prihodnost Reala še bolj svetla. Na Santiago Bernabeuu previdno in pametno sestavljajo ekipo prihodnosti, ki bi tudi v naslednjih letih lahko dominirala na evropskih in svetovnih nogometnih igriščih.

V klubu se zavedajo, da se kariere Sergia Ramosa, Marcela, Karima Benzemaja in Luke Modrića počasi približuje koncu, zato veliko pozornost namenjajo iskanju mladih (super)talentov. Zadnji, ki se je znašel na radarju Reala, je 16-letni napadalec Lyona Rayan Cherki.

Mladi Francoz, ki ga primerjajo z Benzemajem, je hitro opozoril nase in pritegnil pozornost Zinedina Zidana, ki ga želi čim hitreje pripeljati v Madrid. Cherki je v preteklosti že izjavil, da bi se mu z igranjem za Real uresničile sanje, kar je zagotovo voda na mlin načrtom galaktikov.

Cherki je produk Lyonove nogometne šole in velja za enega največjih francoskih talentov. Real si je pred dvema mesecema že zagotovil usluge 17-letnega brazilskega vezista Reinierja Jesusa. Mladi brazilski fenomen je s Flamengom osvojil domače prvenstvo in Copo Libertadores ter zaigral v finalu klubskega svetovnega prvenstva, Real pa je zanj odštel 30 milijonov evrov.

Reinierja so v svojih vrstah želeli videti tudi pri Manchester Cityju, PSG-ju in Barceloni. Parižani so mu nudili višjo plačo, toda mladenič je želel oditi v Madrid, medtem ko Barcelona pred letom dni zanji ni želela plačati 35 milijonov evrov, kolikor je za njega želel iztržiti Flamengo.

Reinier bi moral biti od rojakih Viniciusu Jr. in Rodrygu eden od ključnih igralcev novega Reala, ki je za omenjeno trojico porabil 120 milijonov evrov. Vinicius je v Real prišel leta 2018 iz Flamenga za 45 milijonov evrov, Rodrygo pa leto dni kasneje za enako vsoto iz Santosa.

V projektu grajenja nove ekipe je kot prvi v Real prišel vmes že povsem pozabljeni Martin Odegaard. Madridčani so zanj leta 2015 Stromsgodsetu odšteli štiri milijone evrov. Norvežan je kot član Reala večino časa preživel na posojah, trenutno nastopa za Real Sociedad, toda govorice, da se bo vrnil v Madrid so vse glasnejše.

Ob brazilskem triu in Odegaardu so v ekipi prihodnosti tudi ukrajinski vratar Andrij Lunin, maroški branilec Achraf Hakimi, japonski vezist Takefusa Kubo, urugvajski vezist Federico Valverde, brazilski branilec Eder Militao

Hakimi je trenutno na posoji pri dortmundski Borussii, vendar se po koncu sezone vrača v Madrid. Kubo se je po štirih letih v Barcelonini akademiji vrnil na Japonsko, vendar tam hitro dobil vabilo Reala. Strokovnjaki menijo, da je Japonec celo najbolj nadarjen najstnik pri Realu in enostavno ne verjamejo, da pri Barceloni niso prepoznali njegovega razkošnega talenta. Japonec je za svojo državo zbral še sedem nastopov, trenutno pa kot posojen igralec nastopa za Mallorco.