Barca izbrala naslednika Rakitića

La liga 4. Apr 202019:43 > 19:45
Maja Hitij/Getty Images

Barcelona v prvi vrsti želi sezono končati na igrišču, hkrati pa v Kataloniji že gledajo v prihodnost in nameravajo pomladiti ekipo. Odhod Ivana Rakitića še vedno ostaja vroča tema.

Epidemija koronavirusa je zaustavila treninge in tekme, ne pa tudi načrtovanja in sestavljanja igralskega mozaika za naslednjo sezono. Izjema ni niti Barcelona, ki še naprej namerava prodati Ivana Rakitića, za katerega naj bi že našli zamenjavo.

Španski mediji pišejo, da je prva želja španskih prvakov Fabian Ruiz iz Napolija. V ekipi si ga v prvi vrsti želi videti trener Quique Setien, ki ga je vodil v Betisu in pod njegovim vodstvom tudi prvič okusil članski nogomet.

Ruiz je bil pod vodstvom Setiena stalni član začetne enajsterice, preden je leta 2018 v zameno za 30 milijonov evrov odšel v Napoli. Domači mediji pričakujejo, da se bo prej ali slej vrnil v Španijo, vmes pa je mlado špansko reprezentanco popeljal do naslova evropskega prvaka kot najboljši igralec turnirja.

Ruiz je pri 24-letih pripravljen za naslednji korak. Po oceni Transfermarkta se njegova cena giblje okoli 60 milijonov evrov, tudi tokrat pa je glavni tekmec Barcelone, kot pogosto v takšnih primerih, madridski Real.