Španska kluba v boj za Hectorja Bellerina

La liga 10. Apr 202013:40 > 13:41
Getty images/Dan Mullan

Španska Marca poroča, da sta se Sevilla in Atletico Madrid ogrela za branilca Arsenala Hectorja Bellerina.

Bellerin ima s topničarji veljavno pogodbo do leta 2023.

Sevilla želi okrepiti desno stran obrambe, saj pri Andaluzijcih na položaju desnega bočnega branilca igra Jesus Navas, ki ima že 34 let.

Pri Atleticu na tem igralnem položaju igra Kieran Trippier, ki pa na Wandi Metropolitanu še ni dal željenega učinka.

Bellerin bi obema španskima kluboma vsekakor prišel še kako prav. 25-letnik je izjemno hiter, kot branilec pa veliko prispeva tudi k napadalnim akcijam.

Španec je imel v lanskem letu veliko težav s poškodbami. Na tekmi proti Chelseaju si je poškodoval prednjo križno vez in moral na operacijo.

Hector Bellerin je za Arsenal od leta 2013 nastopil na 195-ih tekmah, zbral je tudi 3 nastope v dresu z državnim grbom. Njegova vrednost po oceni Transfermarkta znaša 32 milijonov evrov.