Kraljevi pokal: Athletic bi igral, Sociedadu vseeno

La liga 2. Maj 202019:59 > 20:01
Juan Manuel Serrano Arce/Getty Images

Čeprav so bili na dan, ko bi morala odigrati finalni dvoboj kraljevega pokala navijači Athletica in Real Sociedada združeni v podpori svojima ekipama, ki so ju pozdravili s pesmijo iz balkona, razprava klubov, ki, logično, vsak ščiti svoj interes o tem, kdaj se bo igralo finale, še vedno traja.

Španska nogometna zvezda je med prvimi napovedala da bo v primeru, da se sezona ne bo nadaljevala, o mestih, ki vodijo v Evropo v naslednji sezoni odločala trenutna uvrstitev na lestvici. Uefa je podprla špansko iniciativo in jo navedla kot primer v katero smer naj bi šlo razmišljanje, če se ne bo več igralo.

Seveda je nemalo tistih, ki jim takšna odločitev ni po godu. O kolapsu, ki je nastal na Nizozemskem, se bo zagotovo še veliko govorilo, ko bodo začeli prihajati tožbe. Tudi v Franciji niso vsi zadovoljni, v Španiji pa Athletic poskuša rešiti sezono.

Predlog španske zveze je bil da se finale kraljevega pokala odigra naslednjo sezono, ko bo znova možno igranje pred navijači. Sociedadu je vseeno, saj zaseda četrto mesto na lestvici in ima zagotovljeno mesto v Ligi prvakov, to pa še zdaleč ne velja tudi za Athletic. Ekipa iz Bilbaa je deseta a lestvici, Uefa pa pravi, da finalist pokala, ki ni bil odigran, ima mesta v Evropi. To pomeni, da bi Athletic ostal praznih rok, če se finale ne bo odigralo, namesto njega pa bi v Evropski ligi zaigrala sedmouvrščena Valecia.

Zaradi tega v Bilbau delajo vse v smeri, da bi finale odigrali avgusta pred praznimi tribunami, saj bi si z zmago zagotovili nastop v skupinskem delu Evropske lige.