Tebas prvi dvoboj La lige napovedal 11. junija

La liga 24. Maj 202022:19 > 22:19
Getty Images/Gualter Fatia

Predsednik La lige Javier Tebas se nadeja, da bi se špansko prvenstvo lahko nadaljevalo 11. junija in to z vročim mestnim derbijem med Sevillo in Betisom.

Povezano

Premier Pedro Sanchez je objavil, da se tekmovanje v La ligi lahko nadaljuje 8. junija.

Ne vemo še, kdaj se bo prva tekma odigrala. Odvisno je od tega, v kateri fazi treningov so ekipe. Trudimo se, da imajo vsi enake pogoje. Zagotovo je, da bomo začeli tega vikenda, morda že v četrtek. Čakajo nas sestanki,” je pojasnil Javier Tebas in dodal: “Obstaja možnost, da se 11. junija odigra samo ena tekma, ki bi bila v čast vsemu, ker se je zgodilo. Morda vseeno začnemo 13. ali 14.”

Na vprašanje, s katero tekmo bi se prvenstvo lahko nadaljevalo, je prvi človek La lige odgovoril: “Rad bi, da bi to bil derbi Seville, da se srečata Sevilla in Betis. Toda moramo videti, kakšen je položaj in kaj o tem mislijo drugi.”

Španski klubi od začetka tedna lahko trenirajo v skupina po 14 igralcev.

Ko se bo tekmovanje nadaljevalo, bosta vse tekme lahko spremljali na programih Sportkluba.