Kdo je pri Barci na spisku "nezaželjenih"?

La liga 28. Maj 202011:43 > 11:46
Michael Regan, Getty Images

Barcelona želi zaradi epidemije koronavirusa v čim večji meri zmanjšati stroške. Potem ko so igralcem zmanjšali plače, se želijo znebiti nekaterih igralcev, ki so trenutno posojeni.

Povezano

Igralci grejo na posojo, da bi dobili minutažo in se v klub vrnili izkušenejši in bolj zreli. Toda nogometaši Barcelone, ki so letos na posojah, se ne bodo vrnili v klub. Načrt Barcelone je prodati vse te igralce zaradi ekonomskih in športnih razlogov,” trdijo pri Marci.

Največjo težavo predstavlja Philippe Coutinho, ki je v Barcelono prišel pred dvema letoma za 145 milijonov evrov. Trenutno 27-letni Brazilec igra na posoji pri Bayernu, ki je imel možnosti odkupiti njegovo pogodbo, vendar tega ni izkoristil. Pri Barceloni na Coutinha ne računajo in se nadejajo, da bodo hitro našli klub, ki ga bo želel imeti v svojih vrstah. Brazilec bi se vrnil v Premier ligo, kjer so zanimanje zanj pokazali Chelsea, Tottenham in Arsenal. Katalonci so pripravljeni na njemu izgubiti več deset milijonov evrov samo, da bi se ga uspeli rešiti.

Preostanek posojenih igralcev bo lažje prodati, ker so njihove cene in plače veliko manjše. Nekaj klubov se je že javilo za nogometaše Barcelone. Betis tako želi zadržai Aleno, Celta pa Rafinho. Todibo ne bo ostal v Schalkeju, toda zanj je veliko zanimanja in lahko bi odšel v Anglijo. Wague ne bo ostal v Nici, želita ga Valencia in Sevilla. Na spisku za prodajo sta tudi Oriol Busquets, ki je letos igral za Twente, in Pedri, ki je bil v Las Palmasu,” dodajajo pri Marci.

Barcelona namerava denar zaslužen s prodajo “nezaželjenih” porabiti za nakup Miralema Pjanića in Lautara Martineza oziroma Neymarja.