Barca prepričljiva: Messi postavil piko na i

La liga 14. Jun 20200:02 > 0:03
David Ramos/Getty Images

Barcelona je z zanesljivo zmago na gostovanju pri Mallorci s 4:0 nadaljevala La ligo po dolgem premoru zaradi epidemije koronavirusa. Real na delu v nedeljo.

Katalonci so v vsakem polčasu dosegli po dva zadetka, dvoboj pa je v največji meri zaznamoval razpoloženi Lionel Messi.

Ekipa iz Camp Noua je zadržala prvo mesto z 61 točkami, medtem ko jih ima Real Madrid, ki bo v nedeljo gostil Eibar, pet manj.

Barcelona je povedla že po 65 sekundah, ko se je po podaji Jordija Albe z glavo med strelce vpisal Arturo Vidal, za katerega je bil to letošnji sedmi zadetek v La ligi. Gostje so prevladovali tudi v nadaljevanju in prednost podvojili v 37. minuti, ko je mrežo domačih zatresel Martin Braithwaite.

Barcelona je do zanesljive zmage prišla v zadnjih desetih minutah. Najprej se je Alba v 80. minuti po podaji Messija izognil prepovedanemu položaju, v sodnikovem podaljšku pa je po dveh podajah v polno meril tudi izjemni Argentinec.

Barcelona v 29. krogu gosti Leganes, Mallorca pa boj za obstanek nadaljuje z gostovanjem pri Villarrealu.