Atletico ekspres: Pet golov v mreži Osasune

La liga 17. Jun 202023:57 > 18. Jun 2020 0:01
David Ramos, Getty Images Sport

Nogometaši Atletico Madrida so na tekmi 29. kroga La Lige prepričljivo slavili na gostovanju pri Osasuni.

Ekipa Jana Oblaka, ki je znova zaklenil mrežo, je zanesljivo dobila zadnjo sredino tekmo 29. kroga. Osasuna je padla s 5:0, varovanci Diega Simeoneja pa so z zmago prekinili niz treh zaporednih remijev.

Prvi polčas sicer ni nakazoval takšnega sprehoda Atletica do zmage. Atletico je sicer povedel v 27. minuti, ko je bil natančen Joao Felix, to pa je bil tudi izid polčasa.

Portugalski čudežni deček je nato navdušil tudi v drugem delu in v 56. minuti povišal na 2:0, po številnih menjavah pa je Atletico v finišu tekme povozil nasprotnika.

Colchonerosi so med 79. in 88. minuto dosegli kar tri gole. Najprej je bil natančen Marcos Llorente, ki se je nato izkazal še z dvema podajama. Za 4:0 je zadel Alvaro Morata, končni izid pa je postavil Yannick Carrasco.

Atletico je zdaj s tekmo več na četrtem mestu in ima pred Real Sociedadom dve točki naskoka. Osasuna je s 35 točkami 11. Colchonerosi se bodo v naslednjem krogu pomerili z Valladolidom, Osasuna pa z Valencio.