VAR potrdil – zadetek veljaven, zmaga Atletica

La liga 21. Jun 20200:04 > 0:08
Gonzalo Arroyo Moreno, Getty Images Sport

Nogometaši madridskega Atletica so v 30. krogu španske La Lige z 1:0 premagali Real Valladolid in se z drugo zaporedno zmago na tretjem mestu lestvice izenačili s Sevillo.

Ekipa iz Andaluzije je dan prej igrala tekmo brez zadetkov proti Barceloni, ki bi jo lahko izkoristil Real Madrid in se z zmago v San Sebastianu točkovno izenačil z največjim tekmecem.

Atletico je imel žogo v svoji posesti 61 odstotkov igralnega časa a se je mreža Valladolida zatresla šele ob koncu tekme. V 81. minuti je bil po kotu na pravem mestu Vitolo in poslal žogo za hrbet nasprotnemu vratarju.

Da so zadetek priznali je bil potreben tudi VAR, ki je potrdil, da je žoga v celoti prečkala golovo črto.

V prvem polčasu je bilo nekoliko bolj zanimivo za Valladolid, ki je imel dve lepi priložnosti.

Real Valladolid je na 15. mestu s 33 točkami in imajo sedem točk prednosti pred Mallorci, ki je že na mestih, ki vodijo v izpad.