Real s sporno zmago korak bližje naslovu

La liga 22. Jun 20200:00 > 0:29
Denis Doyle/Getty Images

Nogometaši Real Madrida so v San Sebastianu prišli do zelo pomembne zmage. Beli balet je v spornih okoliščinah premagal Rael Sociedad.

Gostitelji so bili v prvem polčasu veliko časa pri žogi. Real pa je prek super hitrega Viniciusa nekajkrat nevarno zapretil iz protinapadov. V prvem polčasu golov nismo videli.

Drugi del igre je ponudil bistveno več dobrih in domiselnih akcij. V 49. minuti je Vinicius uprizoril prekrasen prodor – švignil je mimo številnih čuvajev, nato pa smo znova videli kaj je njegova rak rana. Brazilec je ponovno slabo zaključil, a sodnik Javier Estrada je ocenil, da je bil hitronogi Vinicius pri udarcu nepravilno oviran. Kontakt je nedvomno bil, odločitev sodnika pa je vseeno bila precej sporna. Odgovornost je prevzel Sergio Ramos. Kapetan Reala je zelo rutinirano izvedel kazenski strel in galaktike popeljal v vodstvo.

Nedolgo po doseženem zadetku, je Ramos utrpel močan udarec. Nekaj časa je stiskal zobe, nato pa je zaradi bolečine v kolenu zapustil zelenico. Zidane je namesto njega v igro poslal osrednjega branilca Militaoja. Obramba Reala je brez Ramosa delovala precej slabše.

Pri izidu 0:1 je izenačujoči zadetek dosegel Adnan Januzaj. Njegov zadetek je bil čist kot solza, a sodnik ga je razveljavil. Estrada je ocenil, da je bil Merino v prepovedanem položaju. Vezist Sociedada je sicer stal najbližje Courtoisovim vratom, a je šlo za “definicijo” pasivnega prepovedanega položaja.

Minuto kasneje je v polno meril fantastični Karim Benzema. Izgledalo je, da si je Francoz pri akciji za zadetek pomagal z roko,zato so se branilci Sociedada kar zaustavili. VAR je razkril, da je najboljši strelec kraljevega kluba igral z ramo. Zadetek je bil povsem regularen.

Gostitelji so prednost nasprotnika prepolovili v 83. minuti. Natančen je bil Mikel Merino. Kljub odsodnosti Ramosa, Real do konca tekme ni trepetal, saj je trener domačih Alguacil že prej vrgel puško v koruzo – iz igre je potegnil 3 svoje najboljše nogometaše – Oyarzabala, Odegaarda in Isaka.

Real je na Anoeti slavil z 2:1.

Galaktiki so prišli do 19. zmage v sezoni. Varovanci Zidana so napravili velik korak proti naslovu.

Real Sociedad pa je od željenega 4. mesta, ki vodi v ligo prvakov, vse bolj oddaljen.