Barca znova na vrhu La lige!

La liga 23. Jun 202023:56 > 23:59
Eric Alonso, Getty images

Barcelona je na tekmi 31. kroga španske La lige pred praznimi tribunami Camp Noua gostila Athletic iz Bilbaa in se z minimalno zmago vsaj za en dan vrnila na vrh prvenstvene lestvice.

Barcina zmaga je zaslužena, saj gostje niti enkrat niso sprožili v okvir Ter Stegnovih vrat, a tudi predstava blaugrane ni navdušila. Messi in druščina so bili povsem anemični, nezaintereserani in nemotivirani za igro. Šele v zadnjih 30 minutah, ko sta na zelenico vstopila mlada upa iz La Masie Fati in Puig, se je igra Barcelone razživela. Riqui Puig je blestel, Ansu Fati je zadel vratnico ko se je zbudil še Messi, se je začela zabava. Po podaji Argentinca, ki danes praznuje 33. rojstni dan, je s svojim prvim prvenstvenim golom v letošnji sezoni za končni izid 1:0 in 3 točke poskrbel še en rezervist Ivan Rakitić. Hrvat je v polno meril v 71. minuti.

V končnici tekme je Barca na krilih Messija, Fatija in Puiga še nekajkrat zagrozila, a se izid ni več spremenil.

Na potezi je Real, ki bo jutri na stadionu Alfreda Di Stefana gostil skromno Mallorco.