Tottenham rešitev za Barco in Coutinha?

La liga 25. Jun 202021:41 > 21:57
Michael Regan, Getty Images

Barcelona se nahaja na prelomnici med željami in zmožnostimi, ko je govora o prihajajočem prestopnem roku. Glavno težavo predstavlja denar, ki ga morajo Katalonci zagotoviti s prodajo najdražjih nogometašev.

Eno od največjih težav Barcelone predstavlja Philippe Coutinho. Katalonci so zanj plačali 120 milijonov evrov in jasno je, da ga bodo za takšen denar težko prodali naprej. Tega se zavedajo tudi v Kataloniji, kjer so ceno pripravljeni spustiti na okoli 90 milijonov. A za Brazilca se prav veliko klubov ne zanima niti v primeru “popusta”.

Še največ zanimanj za njegove usluge so pokazali klubi iz Premier lige. Omenjajo se Arsenal, Chelsea, Newcastle in Tottenham. Prva dva nista pripravljena plačati tako veliko denarja, srake bi lahko predstavljale rešitev za Katalonce, vendar šele, ko bo opravljena sprememba lastništva, Tottenham pa ponuja drugačno rešitev.

Spursi so pripravljeni, da v zameno za Coutinha na Camp Nou pošljejo Tanguyja Ndombeleja. Barcelona je res pokazala zanimanje za nakup zadnjega veznega, vendar vprašanje, ali bi bili zadovoljni s takšno rešitvijo. Katalonci niti približno niso mnenja, da sta Ndombele in Coutinho v istem cenovnem rangu. Francoz je v Tottenham prišel lansko leto za 60 milijonov evrov in na Nou Campu verjamejo, da bi morali v tem primeru dobiti vsaj nekaj denarja za Coutinha. Medtem čas vztrajno teče, prave ponudbe za Brazilca pa še niso dočakali. V tem trenutku se zdi morda celo najbolje, da bi sprejeli ponudbo Tottenhama, saj je vprašanje ali bodo dobili boljšo. V tem primeru bi vsaj dobili igralca, ki ga želijo in ki ga potrebujejo.