Četrta zaporedna zmaga Atletica, sledi Barcelona

La liga 27. Jun 202023:52 > 28. Jun 2020 0:01
Denis Doyle, Getty Images Sport

Nogometaši madridskega Atletica so na zadnji sobotni tekmi 32. kroga španskega prvenstva z rezultatom 2:1 premagali Alaves in s četrto zaporedno zmago utrdili tretje mesto na lestvici.

Vsi goli so bili doseženi v drugem polčasu. V prvih 45 minutah sta bila omembe vredna zgolj priložnosti Joaa Felixa na eni strani in Aleixa Vidala na drugi.

Atletico je do vodstva prišel v 59. minuti. Po prostem strelu Kierana Trippierja je pred vrati z glavo odlično reagiral Saul Niguez, ki je premagal Pacheca.

Samo štiri minute kasneje bi lahko Alaves po podobnem receptu prišel do izenačenja toda strel z glavo Oliverja Burka je zletel mimo vrat Jana Oblaka.

Madridčani so prednost podvojili v 71. minuti, ko je enajstmetrovko uspešno izvedel Diego Costa

V sodniškem dodatku ob koncu tekem je rezultatski zaostanek iz enajstmetrovke znižal Joselu potem, ko bil strel z bele točke dosojen zaradi igranja z roko Saula.

Atletico bo 30. junija gostovali pri Barceloni, Alaves, ki je trenutno na 15. mestu pa bo doma pozdravil Granado