Barca znova le remizirala

La liga 30. Jun 202020:56 > 23:58
David Ramos, Getty Images Sport

V derbiju 33. kroga La Lige sta se na Camp Nouu Barcelona in Atletico razšla z remijem 2:2. Zdi se, da se je blaugrana z novim spodrsljajem dokončno poslovila od boja za naslov španskih prvakov.

Domači so tekmo sicer bolje odprli in tudi hitro povedli, ko je v 11. minuti po predložku Messija iz kota Diego Costa žogo nespretno preusmeril v lastno mrežo. Toda Atletico je hitro prišel do izenačenja. Carrasco je lepo preigral Piqueja in potem še Vidala, ki ga je ustavil s prekrškom in sodnik Hernandez je upravičeno pokazal na belo tocko. Ter Stegen je strel Coste sicer obranil, a Lahoz v sobi za VAR in Hernandez sta odločila, da je šel Nemec prehitro iz vrat. Počasni posnetek je razkril, da je Ter Stegen črto prestopil za okoli 3 centimetre. Katalonci so s ciničnimi nasmehi jasno dali vedeti, kaj si mislijo o pristranskem sodniku. V drugo je kazenski strel v zadetek zanesljivo spremenil Saul.

Na začetku drugega polčasa je po prekršku nad Semedom do najstrožje kazni prišla tudi Barca. Za 700. gol v članski karieri jo je v 50.minuti s sijajno ‘panenko’ v novo vodstvo Barcelone spremenil Messi. Toda v 62.minuti je Carrasca v domačem kazenskem prostoru zrušil Semedo in Saul je z bele točke zadel za novo izenačenje. Malo kasneje bi sodniki po očitnem prekršku nad Piquejem morali dosoditi še drugo najstrožjo kazen tudi Kataloncem, a so se naredili Francoze in pustili igro teči naprej. Seriji sodniških napak v škodo Barce na eni in v korist Realu na drugi strani ni videti konca. A roko na srce je tudi igra Barcelone trenutno izjemno slaba. Na trenutke je izgledalo, da nogometaši blaugrane sploh niso motivirani. Vprašanje je, če je bila takšna anemična igra znak predaje ali pa znak protesta proti trenerju, v katerega igralci ne verjamejo več. V Madridu že hladijo šampanjec!

Za igralca oz. kot pravijo v Španiji “kralja” tekme, je bil izbran igrivi in prodorni Carrasco, ki je priigral dve 11-metrovki in bil v protinapadih nerešljiva uganka za kot blato počasno zvezno vrsto Barce, katere čas se izteka.

Lionel Messi je nekajkrat pokazal lucidnost v preigravanjih, a z njegove strani smo vajeni boljših predstav. Argentinec v ključnih trenutkih ni prevzel odgovornosti.

Znova je bil svetla točka Kataloncev tehnično dovršeni Puig, ki iz tekme v tekmo dokazuje, da je najboljši vezist Barce ta hip. 20-letni nogometaš je poleg tega edini, ki je pokazal pravo voljo in karakter. Starejši člani ekipe bi se morali zgledovati po njem!