La liga odločena: Real slavil na San Mamesu

La liga 5. Jul 202015:59 > 16:27
Getty Images/Angel Martinez

Nogometaši Real Madrida so slavili na težkem gostovanju v Bilbau in prišli do 7. zaporedne zmage. Galaktiki so na tretji zaporedni tekmi slavili z 1:0.

V prvem polčasu Athletic nikakor ni bil v podrejen položaju. Do prve priložnosti je sicer prišel beli balet – v 4. minuti je Unai Simon po strelu Asensia žogo slabo odbil, a Dani Carvajal odbite žoge ni uspel podati proti Benzemaju, ki je bil v ugodnem položaju. Kmalu zatem je imel lepo priložnost Raul Garcia, a je ni izkoristil. Baski so nekajkrat zapretili prek Inakija Williamsa, a eden izmed najhitrejših nogometašev v Primeri se je dvakrat ujel v offside zanko. Ob koncu polčasa je imel priložnost še Benzema, toda prvi del igre se je končal z najbolj nepriljubljenim nogometnim izidom.

V 2. polčasu je Real prevzel pobudo in bil boljši tekmec. Galaktiki so pletli mrežo okoli nasprotnikovih vrat, a obramba Athletica je delovala dobro. Zelo aktiven je bil Benzema, ki je soigralcem nekajkrat lepo zavrnil žogo. Krilna nogometaša – Rodrygo in Asensio – sta bila premalo aktivna.

V 72. minuti je Marcelo padel v kazenskem prostoru. Igra se je dolgo nadaljevala, ob prvi prekinitvi pa je Gil Manzano, ki je poveljeval v sobi za VAR, sporočil Joseju Gonzalezu, naj si ogleda posnetek prejšnje akcije. Počasni posnetek je razkril, da je Dani Garcia pohodil brazilskega branilca in Real je dobil enajstmetrovko. Iz bele točke je bil zelo natančen Sergio Ramos, ki je dosegel že 10. zadetek v sezoni.

Zgolj nekaj minut kasneje je bilo znova vroče – tokrat pred vrati Courtoisa. Sergio Ramos je pohodil Raula Garcio in čeprav Bask ni bil pri žogi, bi to lahko bila enajstmetrovka. A žal smo se na zadnjih tekmah Reala že navadili, da kriterij ni enak na obeh straneh. Sodniki so se naredili francoze.

Kljub odsotnosti Varana, Real do konca tekme ni visel. V osrčju obrambe sta Ramos in Militao delovalo dobro in galaktiki so suvereno pripeljali tekmo do konca ter se veselili 7. zaporedne zmage.

Pristaše Reala lahko veseli dejstvo, da je po dolgi odsotnosti zaradi poškodbe stopala na teren ponovno stopil Luka Jović.

Beli balet ima pred Barcelono 7 točk prednosti in zdi se, da je prvenstvo že odločeno ter da si lahko Real pripiše 34. prvenstveno zvezdivo.

V naslednjem krogu se bo Real pomeril proti Alavesu. Zidane ne bo mogel računati na Ramosa, ki je izpolnil kvoto rumenih kartonov. Smiselno bi bilo, da Benzema v naslednjih dneh opravi kakšen trening enajstmetrovk.

Athletic Bilbao ostaja na 8. mestu. V četrtek na San Mames prihaja Sevilla.