Atletico z igralcem manj boljši od Betisa

La liga 11. Jul 202023:53 > 23:55
Juan Manuel Serrano Arce/Getty Images

Kljub dvema razveljavljenima zadetkoma in igralcu manj, so nogometaši Atletica na Wandi z 1:0 ugnali Betis in prišli do zmage na tekmi 36. kroga La lige. Colchonerosi so si tako že zagotovili nastopanje v Ligi prvakov v naslednji sezoni.

Atletico je v Madridu Betis premagal z 1:0. Strelec edinega zadetka na tekmi je bil Diego Costa.

Glavni sodnik Jose Gonzalez je domačim v 1. polčasu, po posredovanju VARa, raveljavil 2 zadetka. Prvega v 22. minuti, ko si je Correa ob zadetku pomagal z roko, drugi gol pa je bil razveljavljen, ker se je Alvaro Morata znašel v prepovedanem položaju.

Hermoso si je v 57. minuti, zaradi grobega prekrška, prislužil direktni rdeč karton. Kljub temu, so varovanci Simeoneja prišli do zmage. V 74. minuti je argentinskega stratega razveselil Diego Costa.

Atletico je trenutno na 3. mestu. 2 kroga pred koncem prvenstva ima neulovljivih 9 točk prednosti pred petouvrščenim Villarealom. Na 4. mestu je Sevilla.